sobota, 1 września 2012

SKÓRA MOTYLA - Siergiej KuzniecowGłówną bohaterką książki jest Ksenia – młoda kobieta, niezależna finansowo, odnosząca sukcesy w życiu zawodowym. Jest redaktor naczelną pewnej rosyjskiej gazety internetowej. Przypadkiem dowiaduje się, że w ostatnich czasach, w Moskwie dochodziło do serii brutalnych morderstw na kobietach. Ich oprawca działa w sposób przemyślany, według ustalonego schematu. Wszystkie ciała zostały bowiem okaleczone w podobny sposób. Nic nie zanosi się na to, aby policja miała go schwytać, a on nie zamierza poprzestać mordować.

Ksenia postanawia zająć się tą sprawą. Wespół z przyjaciółką zakłada portal, poświęcony osobie maniakalnego zabójcy. Liczą przede wszystkim na sukces finansowy i sławę. Czują, że będzie to strzał w dziesiątkę. Wierzą, że zainteresują się tym media ogólnokrajowe, rozsławiając tym samym ich skromny portal. I wcale się nie pomyliły. Jest to teraz temat numer 1.

Sukcesy w życiu zawodowym nie przekładają się jednak na pomyślność w sferze prywatnej. Ksenia nie miała łatwego dzieciństwa, odbiło to duże piętno na jej dalszym życiu. Dodatkowo jest ona uzależniona od sadomasochistycznego seksu. Przyjemność idzie więc w parze z ogromnym bólem. Jedno warunkuje drugie…

Pewnego dnia dziewczyna nawiązuje znajomość w Sieci z użytkownikiem o pseudonimie ALIEN. Z czasem przekształca się to w wirtualny romans. Alien doskonale wie, że Ksenia czerpie satysfakcję z „tortur” i samookaleczania. Do czego zaprowadzi ją ta znajomość czy zdecydują się na spotkanie w realu? Czy żadne z nich nie będzie żałować tej znajomości?

Przyznam szczerze, że jest to dość trudna książka. Nie chodzi tu o język tylko o styl, który nie bardzo do mnie przemawia. Osobiście nie przepadam za rosyjską literaturą. Dodatkowo ten thriller psychologiczny ma dość skomplikowaną fabułę. Warto jednak się z nim zmierzyć. Ogromną zaletą tego dzieła na pewno jest jego nieprzewidywalność. Owszem – pewne kwestie łatwo jest powiązać, jednak główny problem rozwikłuje się dopiero na ostatnich stronach. Intrygująca jest również sama okładka. Godne uwagi!


Tytuł: SKÓRA MOTYLA
Autor: S. Kuzniecow
Wydawnictwo: MUZA SA
Miejsce, rok wydania: Warszawa, 2012
Ilość stron: 336

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz