wtorek, 15 marca 2016

UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNE TWOJEGO DZIECKA. 10 prostych lekcji, jak zdobyć przyjaciół i radzić sobie w życiu – Faye de Muyshondt

Z pewnością wielu z nas przyzna, że umiejętności społeczne są ważne w życiu każdego człowieka. Każdego dnia stykamy się bowiem z innymi ludźmi, zachodzą między nami różnego rodzaju relacje. Zależności międzyludzkie oraz umiejętność życia w stadzie to podstawy naszej egzystencji. Tego, w jaki sposób postępować w kontakcie z drugim człowiekiem, powinniśmy uczyć się od najmłodszych lat. To, czego się nauczymy, w dużym stopniu zdeterminuje nasze przyszłe życie.

Właśnie te aspekty naszego życia porusza recenzowana książka. Autorka skupia się na tym, aby dać rodzicom proste narzędzia, dzięki którym będą mogli nauczyć swoje dzieci podstawowych umiejętności społecznych. Jest to nauka poprzez zabawę, w wyniku której dzieci będą mogły między innymi zdobywać przyjaciół oraz wypracować pewność siebie, która zaprocentuje w starcie w dorosłość.

Książka ma charakter podręcznika. Składa się z dziesięciu rozdziałów, każdy z nich zbudowany jest z trzech stałych elementów – zawierają one bowiem:
- interaktywną lekcję,
- powtórkę i ćwiczenia,
- zastosowanie i cele.
Taka, a nie inna, konstrukcja ma za zadanie zachęcić dzieci do wspólnej pracy i zabawy. Dziecko musi czuć się swobodnie; nie powinno czuć się jakby było w szkolnej ławce. Sprzyja to „owocnej pracy”, której celem ostatecznym jest sukces naszego dziecka. Sukces, który w przyszłości zapewni mu m. in. samodzielność oraz pewność siebie.

Przyjemnie czyta się ten poradnik. Jest tu wiele praktycznych porad, chociażby tak banalne sprawy, jak zachowanie dziecka przy stole czy umiejętność powitania. Nie jest to nudny podręcznik, wcale mnie nie zniechęcił a wręcz przeciwnie, autorka dała mi wiele do myślenia. Moje dziecko jest jeszcze za małe, abym mogła wykorzystać w praktyce proponowane tu ćwiczenia, ale z pewnością w niedalekiej przyszłości skorzystamy z proponowanych tu metod.

Z czystym sumieniem polecam Wam tę pozycję!

Tytuł: UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNE TWOJEGO DZIECKA...
Autor: F. de Muyshondt
Wydawnictwo: Samo Sedno
Miejsce, rok wydania: Warszawa, 2015
Ilość stron: 200

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz