środa, 27 lutego 2013

PAKIET: DOKTOR PROKTOR - Jo NesboKto powiedział, że książki przeznaczone dla dzieci, nie mogą zachwycić dorosłych…? Jo Nesbo – do niedawna autor powieści kryminalnych dla dorosłych, tym razem zasłynął z bestsellerowej serii dla dzieci, o tematyce przygodowo – sensacyjnej. W jej skład wchodzą:
1) „Doktor Proktor i Proszek Pierdzioszek”,
 Doktor Proktor i Proszek Pierdzioszek
2) „Doktor Proktor i Wanna Czasu” oraz
 Doktor Proktor i wanna czasu
3) „Doktor Proktor i Koniec Świata. Być może.”.
 Doktor Proktor i koniec świata. Być może.
Powiem Wam w tajemnicy, że lektura tej 3- tomowej serii przysporzyła mi sporo frajdy. Czytałam kolejne części z zapartym tchem, czekając na pozytywne rozstrzygnięcia przygód głównych bohaterów.

A nie są to zwyczajni bohaterowie… W skład niezawodnej drużyny przyjaciół wchodzą – tytułowy Doktor Proktor (pomysłowy wynalazca), Bulek (rudowłosy chłopiec, o bardzo niskim wzroście, jednak o olbrzymiej pomysłowości) oraz Lisa (niezwykle sprytna młoda dama). W każdym z tomów czeka ich niezwykle niebezpieczna misja do wykonania. Będą narażać własne życie, aby tylko osiągnąć zamierzony cel.

Jak to mówią najlepiej jest łączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego każda z przygód przyniesie im również sporo rozrywki oraz niezapomnianych wrażeń. Zyskają sobie sympatię wielu osób, stając się swego rodzaju bohaterami (choć mają oni również swoich zażartych wrogów, którzy nie ułatwiają im życia).

Książki te zostały przeznaczone dla dzieci, które ukończyły ósmy rok życia. Ja osobiście polecam ten pakiet również starszej młodzieży oraz dorosłym (bo czyż my nie jesteśmy po prostu „dużymi dzieciakami”?). Poszczególne tomy mają piękną szatę graficzną oraz wspaniałą oprawę. Świetnie prezentują się na półce oraz znakomicie nadają się na prezent.

Szczerze powiedziawszy nie mam żadnych zastrzeżeń co do tego pakietu książkowego. Świetna fabuła, akcja rozwija się dynamicznie, widać że autorowi nie brakuje poczucia humoru oraz dobrego smaku. Z racji tego, że są to książki dla dzieci czcionka jest dość duża, rozdziały są stosunkowo krótkie, a objętość poszczególnych tomów to ok. 300- stu stron.

Zapraszam Was w ten magiczny świat – jeśli macie odwagę zmierzyć się ze Zwierzętami, Których Istnienia Byś Sobie Nie Życzył, tajemniczym proszkiem na prykanie czy z szaloną walką o zmianę biegu historii – w której wszystko może się zdarzyć…

Polecam!

Tytuł: PAKIET: DOKTOR PROKTOR
Autor: J. Nesbo
Wydawnictwo: Czarna Owieczka
Miejsce wydania: Warszawa
Ilość stron: Tom I: 216, Tom II: 312, Tom III: 336
               

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz