czwartek, 7 lutego 2013

ATLAS CHMUR - David MitchellAtlas chmur - David MitchellŻałuję niezmiernie, że najpierw poszłam do kina, a dopiero później miałam okazję przeczytać książkę. Całkowicie zepsuło to urok czytania. Nie było tego napięcia, kiedy czyta się daną powieść, nie wiedząc jak potoczą się losy bohaterów. Dla mnie osobiście zniknął cały urok delektowania się „kartką, po kartce”; zabrakło mi tej całej magii…

Nie oznacza to jednak, że żałuję lektury. Książka ta jest mistrzostwem świata. Niesamowity David Mitchell i tym razem nie zawiódł. „Atlas chmur” to dzieło z przesłaniem, a nie jakaś zwykła opowieść na pograniczu wszelkich kryteriów, związanych z gatunkiem literackim czy też z czasem.

Nie zamierzam opowiadać Wam o fabule, bo sądzę, że mało kto nie posiada wiedzy odnośnie tej powieści. Powiem tylko tyle, że nie można przejść obok niej obojętnie. Wywołuje ona bowiem w czytelniku tyle emocji, działa na podświadomość oraz zmusza do refleksji nad sensem istnienia.

Wymaga ona jednak totalnego skupienia nad czytaną materią. Książka opowiada o „czymś” ważnym, momentami pisana trudnym do odbioru językiem; Trzeba bardzo uważnie przemierzać kolejne stronice, aby nie umknęło nam to, co stanowi klucz do rozwiązania poszczególnych zagadek.

Warto przeczytać!  

Tytuł: ATLAS CHMUR
Autor: D. Mitchell
Wydawnictwo: MAG
Miejsce, rok wydania: Warszawa, 2012
Ilość stron: 544

Justynko dziękuję za użyczenie książki:)

1 komentarz: