wtorek, 20 listopada 2012

WESPAZJAN KAT RZYMU - Robert FabbriOkładka książki - Wespazjan, kat RzymuW końcu się doczekałam…J Pod koniec października, na rynku wydawniczym (nakładem Domu Wydawniczego Rebis) ukazała się druga część cyklu powieściowego o Wespazjanie. Stanowi ona kontynuację pierwszego tomu, którą również miałam przyjemność przeczytać i zrecenzować. Dodam jednak, że jeśli ktoś nie czytał poprzedniej części nie musi się niczego obawiać. Autor zadbał bowiem o to, by czytelnik miał pełną jasność w przebiegu fabuły.

Wracając jednak do powyższej książki – jest ona równie dobra, jak jej poprzedniczka. Wielu czytelników twierdzi nawet, że jakościowo ją przewyższa. Jedno mogę stwierdzić z całą pewnością - Robert Fabbri utrzymuje znakomity poziom. „Wespazjan Kat Rzymu” przedstawia dalsze losy młodzieńca, który dzięki swej mądrości i pozycji, jaką zdołał osiągnąć – stał się postacią historyczną.

Mijają cztery lata, odkąd rozstawaliśmy się z nim w pierwszej części sagi. Jego służba w odległej od Rzymu Tracji powoli dobiega końca. Zaczyna snuć marzenia o powrocie do domu i o spotkaniu swej ukochanej Cenis. Jego plany zostaną jednak pokrzyżowane. Wespół z bratem – Sabinusem oraz wiernym kompanem – Magnusem mają wykonać bardzo niebezpieczną misję.

Od niej zależą losy cesarstwa, w którym toczy się nieformalna walka o władzę. Wespazjan staje się narzędziem w rękach jednej ze stron. Będzie musiał narazić życie swoje i najbliższych mu osób, aby wykonać zadanie zlecone mu przez swoich patronów. Czeka go wiele przygód nie tylko na lądzie, ale i na morzu.

Celem jego drużyny jest przechwycenie znienawidzonego przez Wespazjana – kapłana Rotekesa. Ma on zostać doprowadzony przez nich przed oblicze cesarza Tyberiusza i tam zeznać o roli, jaką odgrywa Sejan (nieobliczalny i sprytny człowiek, dążący za wszelką cenę do przejęcia władzy) w grze o zdobycie tronu w Cesarstwie Rzymskim.

Więcej szczegółów już nie zdradzę, gdyż nie chcę odbierać Wam przyjemności z czytania… Fabuła jest bardzo wartka i ciekawa. Były również liczne momenty, w których nie mogłam powstrzymać się od śmiechu. W trakcie lektury ani przez chwilę się nie nudziłam. Z czystym sumieniem polecam tę książkę i zdradzę Wam, że już nie mogę się doczekać kolejnej części!!! Miłej lektury…

Tytuł: WESPAZJAN KAT RZYMU
Autor: R. Fabbri
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Miejsce, rok wydania: Poznań, 2012
Ilość stron: 404

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz