środa, 3 października 2012

MONSUNOWE DNI - Laila El Omari

Monsunowe dniXIX- wieczne Indie:

Piękna kobieta - Katrina Alardyce - decyduje się na "małżeństwo z rozsądku" ze świeżo poznanym mężczyzną - Aidanem Landorem. Po tym, jak w trakcie rozwodu została upokorzona przez ówczesnego męża - Stephena, odwrócili się od niej wszyscy ludzie. Była na językach każdego, miano ją bowiem za cudzołożnicę. Ślub ten stał się korzystny dla obu stron; Katrina bała się, że będąc samotną utraci synka - Aidan z kolei dzięki posagowi świeżo upieczonej małżonki mógł pozwolić sobie na kupno pięknej posiadłości, z przylegającą do niej plantacją herbaty.

Małżeństwo to było zwykłą transakcją, życie jednak szybko weryfikuje pewne sprawy. Okazuje się, że młodzi wcale nie są sobie tak obcy i obojętni, jakby się na początku mogło wydawać. Żadne z nich nie chce się jednak do tego przyznać. Ich wzajemne stosunki psują również częste, kilkumiesięczne wyjazdy Aidana. Mgliście podaje żonie przyczynę tych wyjazdów, nie chce jednak zdradzić szczegółów. Ta zaczyna snuć domysły i uświadamia sobie, że w gruncie rzeczy niewiele wie o swoim własnym mężu.

Co zatem kryje się za tymi tajemniczymi wyjazdami? Czy Katrina i Aidan zdobędą się na to, aby schować dumę do kieszeni i wyznają sobie szczerze co do siebie czują czy może dojdzie do tragedii i będzie już na to za późno...? Aby poznać ich niezwykłe losy, na tle przepięknych, egzotycznych indyjskich krajobrazów, musicie sięgnąć po tę książkę. Zapewniam, że nie pożałujecie.

Pomimo blisko sześciuset stron powieść tę pochłania się jednym tchem. Mnie osobiście korciło, aby jak najszybciej poznać zakończenie... Nie znajduję żadnych wad w tej książce. Może nie jest ona arcydziełem literackim, jednakże jest bardzo interesująca i  wciągająca.


Tytuł: MONSUNOWE DNI
Autor: L. E. Omari
Wydawnictwo: Świat Książki
Miejsce, rok wydania: Warszawa, 2012
Ilość stron: 576

Serdecznie dziękuję Justynce udostępnienie mi tej lektury:)

4 komentarze:

 1. Bardzo zainteresowałaś mnie swoja recenzją -czuję, iż lektura przypadnie mi do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czyli to romans historyczny czy powieść obyczajowa? Bo trochę mało informacji w recenzji.
  Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Owszem pojawiają się tutaj wątki historyczne, ale na pewno nie jest to romans historyczny; mamy tutaj do czynienia z LOVE STORY:)

  OdpowiedzUsuń