środa, 8 października 2014

PENSJONAT MARZEŃ - Magdalena Witkiewicz

Okładka książki Pensjonat MarzeńPensjonat marzeń to kontynuacja, świetnie przyjętej na rynku wydawniczym i czytelniczym, Szkoły żon. Miałam to szczęście, że przeczytałam je jedna za drugą, nie tracąc zbędnego czasu na poszukiwania. Dzięki temu, nie robiąc sobie dłuższej przerwy, mogłam z zapartym tchem śledzić dalsze losy moich kochanych bohaterek (Julii, Jadwigi, Michaliny oraz Marty). A powiem Wam szczerze, że byłam ogromnie zaciekawiona, jaką przyszłość zaplanowała dla nich autorka.
                     
Tym razem mamy do czynienia z zupełnie innymi kobietami. Przede wszystkim wzrosła ich samoocena oraz poczucie własnej wartości. Nie oznacza to jednak, że nagle wszystkie problemy i dawne obawy, ot tak, odeszły w niepamięć. Otóż panie weszły dopiero na tę właściwą ścieżkę, a to, jak rozwinie się ich życie, zależy już tylko od ich samych. Powoli stają się bowiem paniami swojego losu.

W poprzedniej części większość fabuły rozegrała się w przepięknej mazurskiej scenerii. Tym razem trafiamy do urokliwych Kaszub. To właśnie tutaj, w totalnej głuszy kaszubskich lasów, dziewczyny zawalczą o powstanie cudownego Pensjonatu marzeń. Jest to bowiem miejsce z duszą. Skrywa ono w sobie piękną, niezwykle wzruszającą historię, a jednocześnie przepełnioną ogromnym smutkiem.

Nasze bohaterki zrobią wszystko, aby to miejsce na nowo odżyło. Ich celem jest bowiem spełniać nie tylko swoje, ale i cudze marzenia i pragnienia. Ten plan, który sobie wyznaczyły, stał się swego rodzaju misją. Równolegle z powstawaniem nowego pensjonatu zmienia się życie naszych bohaterek. U wszystkich zachodzą bardzo poważne zmiany, których nie sposób już zatrzymać..


Takich książek, jak ta, powinno być więcej na naszym rodzimym rynku. Niby prosta, a jak wiele wnosi do naszego, często monotonnego i szarego życia. Zwraca uwagę na siłę kobiecości, o której bardzo często zapominamy. Pęd życia, jaki współcześnie cechuje większą część naszej populacji, sprawia że umyka nam to, co najcenniejsze. Nie pozwólmy na to!  

Tytuł: PENSJONAT MARZEŃ
Autor: M. Witkiewicz
Wydawnictwo: FILIA
Miejsce, rok wydania: Poznań, 2014
Ilość stron: 256

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz