wtorek, 10 czerwca 2014

KŁAMSTWA - Diane ChamberlainMaya i Rebecca Ward to siostry, które okrutny los skazał na bycie zdanym tylko na siebie. W tragicznych okolicznościach straciły rodziców. Starsza z sióstr – Rebecca – wzięła na siebie odpowiedzialność za wychowanie i opiekę nad niepełnoletnią wówczas Mayą. Poświęciła dla niej całe swe dotychczasowe życie, rezygnując z własnych ambicji, aby siostra mogła zdobyć godne wykształcenie.

Nie oznacza to jednak, że Rebecca nie zrealizowała swoich planów i marzeń. Obie siostry zostały cenionymi lekarkami. Na tym jednak podobieństwo kobiet się kończy. Różnią się one praktycznie we wszystkim. Maya jest spokojną, wrażliwą, dość nieśmiałą osobą, ceniącą sobie rodzinne ciepło i bezpieczeństwo, jakie zapewnia jej ukochany mąż - Adam. Rebecca zaś realizuje się w pracy. Jest kobietą żądną wrażeń i adrenaliny. Nie interesuje ją ciepło domowego ogniska; cieszy ją jej niezależność i samowystarczalność.
                                                                                                   
Życie całej trójki zostaje wywrócone do góry nogami, gdy w wybrzeże Karoliny Północnej (miejsce ich zamieszkania) uderza niezwykle groźny huragan. Rebecca i Adam wyruszają z misją ratunkową, w miejsce które najbardziej ucierpiało w katastrofie. Z czasem namawiają również Mayę, aby przybyła im pomóc. Kobieta przełamuje swoje lęki i udaje się na miejsce. Kilka dni później dochodzi jednak do katastrofy lotniczej, w wyniku której Maya zostaje uznana za zaginioną…

To wydarzenie odmieni życie całej trójki. Rozpacz, żal i tęsknota uruchomią w nich pokłady uczuć i emocji, o jakie by się wcześniej nie podejrzewali. Takie momenty w życiu każdego z nas stają się bowiem sprawdzianem. Testowane są nasze charaktery. Ludzie przechodzą metamorfozę, która częstokroć zaskakuje nawet ich samych. Jeśli jesteście ciekawi, jak potoczą się dalsze losy naszych bohaterów – zachęcam do lektury.

Autorka bardzo ciekawie skonstruowała tą powieść obyczajową. Akcja toczy się dwutorowo, na przemian poznajemy losy obu sióstr. W trakcie rozwoju fabuły poznacie sekretne wydarzenia z życia każdej z nich, które na pewno Was zaskoczą. Obie skrywają bowiem tajemnice, których za nic nie chcą ujawnić…

Tytuł: KŁAMSTWA
Autor: D. Chamberlain
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Miejsce, rok wydania: Warszawa, 2011
Ilość stron: 350

2 komentarze:

  1. Ta książka to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i bardzo udane :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Moje również:) pierwsze, ale mam nadzieję nie ostatnie:) pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń