sobota, 18 stycznia 2014

DZIEDZICTWO - Katherine WebbDziedzictwo - Katherine WebbAkcja tej książki toczy się dwutorowo. Z jednej strony poznajemy losy dwóch sióstr (Beth i Erica), które przyjechały do rodzinnej posiadłości (Storton Manor) po śmierci babki. Kobiety mogą ją odziedziczyć, pod warunkiem, że się tutaj osiedlą. Wydawałoby się, że to bardzo proste i nie powinny mieć żadnych wątpliwości, w końcu nie codziennie ma się szansę na pokaźny spadek.

Warunek postawiony przez babcię nie jest jednak taki prosty w realizacji. To miejsce bowiem zajmuje niechlubne miejsce w ich pamięci. W przeszłości doszło tu bowiem do tragedii, która zaważyła na ich obecnym życiu (w tajemniczych okolicznościach zaginął ich kuzyn – Henry). Beth do dziś doświadcza traumy tego odległego w czasie zdarzenia.

Z drugiej strony poznajemy historię prababki dziewczynek, żyjącej na początku XX wieku. Krok po kroku opowiada nam o swoim życiu, które było bardzo bolesne. Przez całe życie musiała ukrywać tajemnicę, która zmieniła ją w szorstką, nieprzyjemną kobietę. Czyn, który popełniła, jako młoda dziewczyna, ukształtował jej przyszłość. Odbiło się to na całej rodzinie, a w szczególności na jej „Bogu ducha winnej” córce Meredith.

Oba sekrety, mimo że dzieli je odległość kilkudziesięciu lat, łączy miejsce. Ta posiadłość kryje w sobie grzechy przeszłości. Może po latach, uda się zmazać piętno, jakie spoczywa na rodzie Calcott’ów. Wyjaśnieniem wszystkich sekretów zajmie się Erica. Pomimo oporu otoczenia, zwłaszcza siostry, podejmie próbę rozwiązania wszystkich zagadek.

Ta powieść obyczajowa jest bardzo wciągająca. Historie opisane na jej łamach momentami zapierają dech w piersiach; fabuła trzyma w napięciu, aż do ostatniej kartki. Barwność opisanych zdarzeń jest niezwykle realistyczna. Nie zabraknie tutaj również romantycznych uniesień. Każdy znajdzie tu coś dla siebie…

Tytuł: DZIEDZICTWO
Autor: K. Webb
Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: wrzesień, 2012
Ilość stron: 512

5 komentarzy:

 1. Coś dla mnie- obyczajówka z sekretami rodzinnymi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. yhy - ja również uwielbiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeczytałam kiedyś tę książkę, ale nie zapadła mi szczególnie w pamięć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka już dość długo leży na półce, po Twojej recenzji chyba w końcu po nią sięgnę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. szczerze zachęcam:) na pewno mile spędzisz przy niej czas - pozdrawiam:)

   Usuń