piątek, 27 kwietnia 2012

POTEM - Rosamund Lupton


PotemJeśli lubisz rozwiązywanie zawiłych, zagmatwanych wydarzeń – jest to książka dla Ciebie. Punktem wyjścia jest w tym wypadku podpalenie elitarnej szkoły, w wyniku którego dotkliwych obrażeń doznały matka (Grace) z córką (Jenny), będące głównymi bohaterkami powieści. Obie nieprzytomne trafiają do szpitala, mając niewielkie szanse na przeżycie.

R. Lupton dokonała w swej książce ciekawego zabiegu. Wszystkie wydarzenia poznajemy bowiem z punktu widzenia nadopiekuńczej matki. Mało tego – to „jej duch” uwolniony od ciała, po przywiezieniu do szpitala próbuje dowiedzieć się jak doszło do pożaru, w wyniku którego jej córkę może uratować tylko przeszczep serca.

Grace ma niewiele czasu na rozwikłanie tej zagadki. Godzina po godzinie, dzień po dniu wychodzą na jaw coraz bardziej niewiarygodne i szokujące fakty. Krąg podejrzanych rozszerza się, pojawiają się coraz to nowe motywy tegoż przestępstwa. Toczy się dramatyczna walka z czasem, którego upływ może doprowadzić zarówno ją, jak i jej córkę do śmierci.

Polecam tę książkę bowiem przez cały czas trzyma w napięciu. Jest to nie tylko dobrej klasy thriller, ale również swego rodzaju dramat psychologiczny. Poznajemy bowiem szczegółowe losy kilku rodzin, ich problemy, walkę o uznanie i akceptację. Nie zabraknie w tej książce pytań, a odpowiedzi które pojawią się na jej łamach z całą pewnością nie będą takie oczywiste jakby się mogło wydawać…


Tytuł: POTEM
Autor: R. Lupton
Wydawnictwo: Świat Książki
Miejsce, rok wydania: Warszawa, 2012
Ilość stron: 399

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz