piątek, 16 marca 2012

JAK ZOSTAĆ KRÓLEM - M. Logue, P. Conradi

           Książka ta jest w całości poświęcona znakomitemu terapeucie mowy Lionel'owi Logue'owi oraz królowi Jerzemu VI, który borykał się od dzieciństwa z jąkaniem. Autorzy, opierając się na dziennikach należących do L. Logue'a, jak również artykułach i wycinkach z gazet przedstawili relacje, łączące obu panów. 

            Dzięki archiwum, jakie zgromadził terapeuta i jednocześnie przyjaciel księcia Yorku - przyszłego króla Jerzego VI, możemy zapoznać się z trudnościami, jakie musiał przezwyciężyć przyszły następca tronu. Jego życie nie było bowiem usłane różami. Dzięki wsparciu małżonki oraz niezwykłemu hartowi ducha, samozaparciu stał się bohaterem narodu. Jego panowanie przypadło bowiem na jeden z najtrudniejszych okresów w dziejach Europy i świata - II wojny światowej.

            Chcąc lepiej poznać okoliczności koronacji następcy Jerzego V czy jego współpracy i przyjaźni z niezwykłym Australijczykiem L. Logue'em, który odmienił życie przyszłego monarchy - zachęcam do lektury. Polecam również ekranizację tej książki, jeśli ktoś nie miał jeszcze okazji jej obejrzeć.


Tytuł: JAK ZOSTAĆ KRÓLEM
Autor: M. Logue, P. Conradi
Wydawnictwo: Świat Książki
Miejsce, rok wydania: Warszawa, 2011
Ilość stron: 335

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz