piątek, 16 grudnia 2011

DOTKNĄĆ PRAWDY - A. van Heugten

           "Dotknąć prawdy" to historia 16-letniego chłopca (Max'a), cierpiącego na zespół Aspergera (rozwiniętą formę autyzmu) oraz jego matki (Dannielle), wziętej prawniczki, która darzy swego syna miłością bezwzględną. Dokąd ją to zaprowadzi? Czy nie okaże się, że z powodu swego jedynego dziecka zabrnie w ślepą uliczkę bez żadnej możliwości odwrotu...?

            Punkt kulminacyjny fabuły rozpoczyna się w momencie gdy Max trafia do renomowanego szpitala na badania psychiatryczne. Zaczynają dziać się z nim dziwne rzeczy (m.in. staje się bardziej agresywny, niż zazwyczaj). W szpitalu poznajemy również losy samookaleczającego się chłopca - Jonasa oraz jego uroczej matki - Marianne.

            Pewnego dnia Jonas doznaje wielu obrażeń, zadanych ostrym grzebieniem, należącym do Dannielle, w wyniku których umiera. Narzędzie zbrodni zostaje znalezione w ręku Max'a, który leży nieprzytomny przy zwłokach denata. To on zostaje uznany za zabójcę, a jego matka oskarżona o mataczenie i próbę zatuszowania dowodów.

            Rozpoczyna się dramatyczna walka matki chłopca o jego uniewinnienie. Tylko czy ma powody by sądzić, że jej syn jest niewinny... Przecież wszystkie przesłanki mówią, że to on zabił... Do czego posunie się matka w obronie własnego dziecka? Czy fakt, że jest prawniczką pomoże jej w zebraniu wszelkich, chociażby najmniejszych dowodów, mogących mieć wpływ na korzystny dla jej dziecka wynik procesu...

           Im głębiej zabrniecie w fabułę, tym bardziej mroczne elementy tej zagadki zostaną ujawnione. Poznacie całą prawdę, która będzie naprawdę zaskakująca i niewyobrażalna. Drastyczne opisy pewnych wydarzeń dotkną nas samych, bowiem będą to traumatyczne przeżycia.

          "Dotknąć prawdy" - książka bardzo poruszająca... Choć nie należy ona do powieści z górnej półki, to potrafi dogłębnie wstrząsnąć czytelnikiem. Powieść bardzo emocjonalna, poruszająca fundamentalne kwestie takie jak bezgraniczna miłość matki do syna czy też kwestie etyki lekarskiej oraz "etyki rodzicielskiej". Fabuła jest naprawdę dynamiczna, cały czas trzyma czytelnika w napięciu, przez co nie chcę się tej powieści odłożyć na półkę przed dotarciem do końca.

Naprawdę gorąco polecam!!!


Tytuł: DOTKNĄĆ PRAWDY
Autor: A. van Heugten
Wydawnictwo: Harlequin
Miejsce, rok wydania: Warszawa, 2011
Ilość stron: 480

1 komentarz:

  1. Książka warta przeczytania choćby ze względu na fabułe:)
    Wartości przedstawione w tej pozycji są warte zaznajomienia.

    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń