niedziela, 21 lutego 2016

ŚNIEŻYNKI - Liliana Fabisiańska

Dla wielu par naturalną koleją losu po dłuższym okresie bycia razem jest chęć posiadania potomstwa. Dla niektórych „ciąża” pojawia się znienacka, naturalnie, bez wcześniejszego planowania. Inni muszą się troszkę postarać, nierzadko muszą sobie dopomóc, aby stać się dumnym i szczęśliwym rodzicem.  

Problem pojawia się w momencie, kiedy po latach starań nic z tego nie wynika. Wtedy rozpoczyna się paniczny strach, że nigdy nie będą mogli mieć dzieci. Coraz więcej par boryka się obecnie z problemem bezpłodności. Dla wielu jest to ogromna tragedia, a jedyną szansą, jedyną nadzieją dla nich jest metoda
In vitro. Nie każdy może sobie na nią pozwolić i nie chodzi tylko o kwestie finansowe. Największym problemem dla niektórych jest bowiem fakt, iż kłóci się to z ich religią.

Ta książka opowiada o losie dwóch kobiet, które dzieli w zasadzie wszystko. Żyją w dwóch różnych światach, na zupełnie innym poziomie. Mają inne marzenia, plany na życie oraz całkiem inny światopogląd. Los chciał jednak, aby się spotkały, a następnie zbliżył je do siebie ten sam problem. W krótkim czasie stały się najlepszymi przyjaciółkami, wiedziały o sobie w zasadzie wszystko. Wspierały się w najtrudniejszych chwilach w życiu, znały swoje słabości i troski.

Pewnego dnia, na wspólnych wakacjach, wspólnie ze swymi małżonkami, złożyły sobie nawzajem obietnicę, która w późniejszym czasie bardzo silnie zaciąży na ich wzajemnej relacji. Złożone przyrzeczenie pociągnie za sobą lawinę zdarzeń, której nie da się tak po prostu zatrzymać. Odmieni ona życie obu par. A miało być tak pięknie...

Śnieżynki to opowieść o dążeniach ludzi do realizacji swoich pragnień i marzeń. Okazuje się, że do szczęścia niejednokrotnie nie trzeba wiele. Jednak i to okazuje się być problemem. Nie każdy ma szansę ziścić swoje plany. Nie każdy może osiągnąć to, co sobie zamierzył. Pojawia się również w tym momencie pytanie czy możemy walczyć o swoje marzenia za wszelką cenę. Czy nasze działanie zawsze musi być etyczne, czy musimy się liczyć z uczuciami innych czy myśleć tylko o sobie, o naszym szczęściu.


Autorka porusza tu kilka takich „ważkich” tematów. Nasi bohaterowie staną przed olbrzymim dylematem. Będą musieli wybrać mniejsze zło – jednak czy to możliwe…? Nie obędzie się bez ofiar, ktoś będzie musiał cierpieć. Jak z tego wybrną – przekonacie się, czytając książkę Liliany Fabisiańskiej. Polecam Wam ją z czystym sumieniem, choć nie ukrywam, że czuję pewien niedosyt. Czegoś mi zabrakło na koniec. Ale to moje subiektywne odczucie. Czekam na Wasze relacje z lektury!    

Tytuł: ŚNIEŻYNKI
Autor: L. Fabisiańska
Wydawnictwo: FILIA 
Miejsce, rok wydania: Poznań, 2015
Ilość stron: 384

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz