sobota, 11 czerwca 2011

GORZKA CZEKOLADA - L. Lokko

               Moja literacka przygoda z dziełami pisarki Lesley Lokko, rozpoczęła się od książki Gorzka czekolada. Do sięgnięcia po tą pozycję skusił mnie intrygujący tytuł. Przyznam szczerze - lektura ta tak mnie pochłonęła, że nie mogłam się od niej oderwać.
             Autorka przedstawiła w niej losy trzech kobiet, z zupełnie różnych światów. Laura i Ameline pochodzą z biednego, pogrążonego w wojnie domowej Haiti, ale każda z nich pod wpływem splotu zdarzeń wyjeżdża stamtąd. Rozpoczynają życie na własny rachunek, walcząc o godne życie, każda w inny sposób, doświadczając przy okazji wielu dramatycznych momentów.
            Z kolei trzecia bohaterka - Melanie - opływa w luksusach, żyjąc w jednej z najbogatszych dzielnic Londynu. Pieniądze nie dają jej jednak radości z życia, brakuje jej uwagi ojca, jest rozchwiana emocjonalnie. Flirt z ojczymem gwałtownie zmienia jej dotychczasowe życie...
            Zakończenie książki jest niezwykle zaskakujące... Polecam wszystkim tą lekturę, której motywem przewodnim jest poszukiwanie miłości oraz sensu życia.


Tytuł: GORZKA CZEKOLADA
Autor: L. Lokko
Wydawca: Świat Książki
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2010
Ilość stron: 533

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz