wtorek, 17 listopada 2015

ED SHEERAN. GRAFICZNA PODRÓŻ - Ed Sheeran, Phillip Butah


Ed Sheeran – ta postać znana jest sporej części światowej populacji. Muzyk, który odniósł olbrzymi sukces, ledwo co ukończywszy dwudziesty rok życia. Zdobył sławę, o której pomarzyć może niejeden artysta. Sheeran to wszechstronny, utalentowany młody człowiek. Jest nie tylko wokalistą, ale również autorem świetnych tekstów oraz producentem. Przyznacie – to robi wrażenie…

Ed Sheeran. Graficzna podróż to zapis jego długiej, wytrwałej, trudnej drogi do miejsca, w którym się obecnie znajduje. Zwykle ciężko jest przypisać człowiekowi jedną cechę charakteru. Powiem Wam szczerze, że w tym przypadku nie miałam z tym problemu. Pracowitość – to absolutnie dominujące hasło, którym można opisać Eda.

Czytając tę książkę doskonale widać, że od najmłodszych lat wiedział czego chce. Miał plan na siebie, na swoją przyszłość. Ciężko pracował, aby ten cel osiągnąć. Niejednokrotnie było mu trudno, chociażby ze względu na brak funduszy. Pieniądze stanowiły jego największą bolączkę, ale mimo wszystko nie poddawał się; żył z dnia na dzień. Jak sam mówi – był spłukany, ale autentycznie szczęśliwy. Był (pewnie nadal jest) optymistą, a przecież pozytywne patrzenie na świat to połowa sukcesu.

Ta książka to z jednej strony autobiografia a z drugiej ciekawe kompendium. Znajdziecie tu wiele ciekawych informacji o swoim idolu. Książkę dopełnia Phillip Butah – prywatnie – przyjaciel Eda – zawodowo – wspaniały artysta; świetny rysownik. Świetnie splatają się tu obraz  i tekst. Jest tu całe mnóstwo rysunków, szkiców, fotografii itp. Na marginesie dodam, że moją uwagę w pierwszej kolejności zwróciła fantastyczna okładka.

Podsumowując – Ed Sheeran. Graficzna… to interesująca opowieść o ciekawym człowieku, który pomimo swego młodego stał się dla wielu ludzi autorytetem. I słusznie, Ed jest bowiem przykładem na to, że marzenia się spełniają, trzeba tylko mocno w to wierzyć, a przede wszystkim ciężko pracować. Takich wzorców właśnie nam potrzeba.


Wszystkich zainteresowanych odsyłam do książki. Jest to pozycja godna polecenia.  

Tytuł: ED SHEERAN. GRAFICZNA PODRÓŻ
Autor: E. Sheeran, P. Butah
Wydawnictwo: Insignis Media
Miejsce, rok wydania: Kraków, 2015
Ilość stron: 208

4 komentarze:

 1. Mam tą książkę i niestety mnie nie zachwyciła. Ale być może dlatego że nie jestem fanką tego piosenkarza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również fanką nie jestem, choć lubię jego muzykę:) Fajnie mi się jednak obcowało z tą książką. Pozdrawiam i dziękuję za komentarz:)

   Usuń
 2. Znam tylko jego muzykę, o nim samym nic nie wiem, więc może się skuszę.

  OdpowiedzUsuń